Türkçe | English
             
 
Şifremi Unuttum | Üye Olmak İstiyorum
Kullanıcı Adı :
Şifre :
 
 
    Polonyada Gençlik Değişimi
    Kabul Edilmiş Bir Proje Gönüllü Aranıyor (Polonya)
    RIGHT HERE, RIGHT NOW! (italya) projesine katılımcı aranmaktadır
    Selanik`te AGH yapmak ister misiniz
    Benim Haklarım Benin Hikayem
    A new COMPASS has arrived!!
    T-Kit No. 12 - Youth transforming conflict
Ürünler »  Click the Social World - Grundtvig Çalışma Gruplar
 
Grundtvig Çalışma Grupları, yetişkin öğrenicilerin Hayatboyu Öğrenme Programı (LLP)’na üye başka bir ülkede düzenlenen Çalışma Gruplarına (öğrenme faaliyetleri ve seminerler gibi) katılmalarına imkân sağlayan bir faaliyettir.
Çalışma Grupları, birkaç ülkeden bireysel veya küçük gruplardan oluşan öğrenicileri, kişisel gelişimleri ve öğrenim gereksinimleri ile uyumlu yenilikçi, çok uluslu öğrenim deneyimleri için bir araya getiren bir faaliyettir. Çalışma Gruplarında öğreniciler kendi bilgi ve yeteneklerini başkaları ile paylaşma imkânı bulurlar. Trex- Evs olarak 28 Şubat- 07 Mart 2011 tarihleri arasında, 9 ülkeden gelen öğrenicilerimizle aktif vatandaşlık, medya ve iletişim üzerine Grundtvig Çalışmasını gerçekleştirdik.
Hedefimiz, aktif vatandaşlık konusunun tanıtımı konusunda sosyal medyanın etkili bir şekilde kullanılması hedeflenen proje de sivil toplum kuruluşları ve öğrenicilerin sosyal medya araçlarının kullanımı üzerine dikkatlerinin çekilmesi.
Bir hafta boyunca, Dokuz Eylül Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirdiğimiz atölye çalışmalarında ağırlıklı olarak iletişim modelleri, bilgi teknolojileri, sosyal medya araçları, sosyal medyada aktivizm ve iyi örnekler üzerine bilgi alışverişi yapılırken atölyenin uygulamalı aşamalarında öğrenicilere blog sayfası tasarımı ve diğer sosyal medya araçlarının temel kullanımı hakkında temel bilgiler verildi.
Almanya, Romanya, İtalya, Litvanya, Yunanistan, Macaristan, Letonya, Polonya ve Portekiz’den katılan öğrenicilerimizin genel profili,  medya üzerine yoğunlaşan kişilerden oluşuyor. Yerellerinde, e-gazeteci, web sayfa yöneticisi, e- pazarlama çalışanı olan ve aynı zamanda sosyal medya kullanımı üzerine deneyimi olmayıp sosyal medya ve iletişim üzerine kariyer hedefleri olan öğrenicilerimiz oldu.
Atölye çalışmalarının yanı sıra kültürler arası değişiminde sık sık vurgulandığı programda katılımcılar “Kültürler arası gece” etkinliğinde kültürlerine ait yiyecek ve içecekleri proje arkadaşlarına ikram ettiler.
Etkinlik sonunda, program katılımcıları, sosyal medya üzerinden iletişime devam ederken proje temasına uygun paylaşımlara devam ediyorlar. Facebook üzerinden iyi örneklerin paylaşıldığı grupta aynı zamanda grup adına açılan blog sayfasının (http://activisminsocialmedia.blogspot.com/ aktif şekilde kullanılmaya devam edilmesi planlanıyor.


Geri
 
 
 
 
 
 
 
 
© Copyright 2009, trexevs.org   Tüm hakları saklıdır