T�rk�e | English
             
 
Şifremi Unuttum | Üye Olmak İstiyorum
Kullanıcı Adı :
Şifre :
 
 
    Polonyada Gençlik Değişimi
    Kabul Edilmiş Bir Proje Gönüllü Aranıyor (Polonya)
    RIGHT HERE, RIGHT NOW! (italya) projesine katılımcı aranmaktadır
    Selanik`te AGH yapmak ister misiniz
    Benim Haklarım Benin Hikayem
    A new COMPASS has arrived!!
    T-Kit No. 12 - Youth transforming conflict
Ürünler »  EURODESK
 

EURODESK BİLGİLENDİRME TOPLANTILARI


KASIM 2010 – EGE PALAS OTELİ
ARALIK 2010 – EGE PALAS OTELİ


Eurodesk Türkiye’nin genel organizasyonu ile Türkiye genelinde 18 ilde “Eurodesk Avrupa Fırsatları Bilgi Günleri” düzenlenmiştir. Bu Türkiye Turnesinin İzmir ayağı Kasım ve Aralık aylarında Ege Palas Otelinde tam gün olarak düzenlenmiştir.
Bu tanıtım toplantılarının ilki, 1 Kasım 2010 tarihinde İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü ve Eski AGH Gönüllüleri Gençlik Derneği ev sahipliğinde gerçekleşmiştir. İlk toplantıya 50 kişi katılmış ve bu alanda deneyimli kişiler tarafından bilgilendirme yapılmıştır.
İkincisi, 3 Aralık 2010 tarihinde yeni temas noktaları olan Yaşar Üniversitesi AB Ofisi ve Ege Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi ile beraber İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü ve Eski AGH Gönüllüleri Gençlik Derneği ev sahipliğinde gerçekleşmiştir. Bu toplantıda da 50 kişilik bir katılımcı kitlesi yer almıştır. Bu toplantıda da aktarım deneyimli kişiler ve eğitmenler tarafından yapılmıştır. Tanıtım içerisinde ki Eylem 2 – AGH sunumu İtalya’da 1 yıl süreyle AGH yapmış derneğimiz üyelerinden Özge Özel tarafından yapılmıştır.
“Gençler için Avrupa Fırsatları” bilgi günlerinde gençlere, gençlik çalışanlarına ve çeşitli kurum/kuruluş temsilcilerine Avrupa’da ki eğitim ve gençlik hareketliliklerinden bahsedilmiştir. Bilhassa “ Gençlik Programı (Youth in Action)” üzerinde durulmuş ve gençlere bu programlara nasıl dâhil olunabileceği aktarılmıştır.
Eurodesk Türkiye Yerel Temas Nokta’ları olarak İzmir yerelinde ki gençlere Eurodesk ve gençler için Avrupa Fırsatları’nı tanıtma imkânı bulduğumuz bu toplantılara katılımın daha önce benzeri faaliyetlerde deneyimli olmayan gençlerin dâhil edilmesine özen gösterilmiştir. Böylelikle daha çok sayıda gence ulaşma hedefimizde bir adım daha atabilmiş olduk.


YAŞAR ÜNİVERSİTESİ - EYLÜL 2011


İzmir’de görev yapan bütün EURODESK Temas noktalarının katkıları ile düzenlenen toplantıda, gençlik fırsatları konusunda birçok konu gençlere aktarıldı. Toplantıya her kurum kendi bilgilerini gençlere aktararak katkı sağlamıştır. EURODESK Türkiye Ulusal Koordinatörü Serkut Kızanlıklı’nın da katıldığı toplantı Yaşar Üniversitesi ev sahipliğinde tüm gün devam etti. Çok sayıda öğrenci toplantıya katılım gösterdi. Toplantının yanı sıra açılan tanıtım masalarında kuruluşlar kendilerini tanıtma fırsatını da yakaladı.

İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ GÖNÜLLÜ TAKIMI-  MART 2012


EGESEM ortaklığında yapılan toplantıda İzmir Büyükşehir Belediyesi Gönüllü Takımı gönüllülerine genel olarak EURODESK nedir, nasıl çalışır ve Avrupa Gönüllü Hizmeti konusunda bilgi aktarımı yaptık. Çok sayıda gencin katıldığı toplantının ev sahipliğini İzmir Büyükşehir Belediyesi üstlendi. Toplantı İzmir İsmet İnönü Kültür Merkezi salonunda düzenlendi. Toplantı’da EGESEM’den eğitim koordinatörü Filiz Güleç Kutlu ve derneğimizden Şefik Emre Coşkun konu hakkında gençlerle bilgi ve tecrübe paylaşımında bulundu.

 

 Geri
 
 
 
 
 
 
 
 
© Copyright 2009, trexevs.org   Tüm haklar� sakl�d�r